Bülten

TBD liderliğinde organize edilen, tüm bilişim STK’ları, devlet ve
kamu/özel sektörlerinden tam destek alan Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması; güven, ciddiyet ve uzmanlıktaki farklılığını güçlü Danışma Kurulu’yla da ortaya koyuyor.

 

22 Temmuz 2009, İstanbul – www.bilisimyildizlari.com; Türkiye’nin her sahasında e-dönüşüme yapacağı yatırımı artırmak ve ülkemize gelişmiş ülkeler düzeyine taşıma yolunda ivme kazandırmak amacıyla düzenlenen Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması, Ulaştırma Bakanlığımızdan Bilişim ve İletişim Teknolojileri Kurumu’na, Etkinlik sponsorlarından bilişim STK’larında gönüllü çalışan bilişim profesyoneline kadar birçok güçlü destekçisiyle “Ortak Hedef Birliği” nde devam ediyor. Ulaştırma Bakanı Sn. Binali Yıldırım ile Bilişim ve İletişim Teknolojileri Kurulu Başkanı Sn. Dr. Tayfun Acarer’in de konuşmacı olarak katılacağı ödül töreninde, kazanan katılımcılar, ödüllerini bilişim konusunda en etkin kişilerden 17 Kasım 2009 tarihinde alacaklar.

Örnek çözümleri iş dünyasıyla tanıştırmayı ve e-dönüşüme olan ilginin artmasını sağlamayı hedefleyen, Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması, çok değerli 13 kişiden oluşan güçlü Danışman Kurulu ile konusunda uzman ve tecrübeli 30 kişiden oluşan Jüri Kurulu’nun önderliğinde gerçekleştiriliyor. Jüri değerlendirmesinin yanı sıra, halk oylamasının da değerlendirmeye katılacağı yarışmaya, her seviyeden, daha büyük bir internet kullanıcısının aktif olarak katılması hedefleniyor.

Türkiye’nin rekabet edebilirliğini artırmak, herkesi bu konuda bilinçlendirip cesaretlendirmek ve buradaki kazanımları etraflıca gösterebilmek amacıyla, 10 ayrı kategoride, 13 ayrı kritere göre değerlendirme yapacak Jüri Kurulu, değerlendirmelerinde “güvenirlilik”, “ciddiyet” ve “uzmanlık” konularına verdikleri önemle aşağıdaki çok değerli kişilerden oluşan Danışma Kurulu’ndan da büyük bir güç ve destek alacaklar.

TBD İstanbul, ilk kez düzenlenen Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması ile kurumun güvenilirliğini, ciddiyetini, uzmanlığını ve bilgisini bilişim projeleri alanına taşıyor. TBD İstanbul Etkinlik Yürütme Kurulu olarak, bu prestijli yarışmada sizleri de yerinizi almaya davet ediyoruz.

E-Dönüşüm Yarışması

Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması, internet üzerinde dönüşüm sağlamış, iş yapısını internet ortamına taşımış farklı web tabanlı projelerinin daha iyi tanıtılması ve e-dönüşüme olan ilginin daha fazla artmasını sağlamak amaçlı, TBD yapısı altında oluşturulan bağımsız bir organizasyondur.

TBD’nin desteğiyle hayata gözlerini açmış olan bu organizasyon, konusunda Türkiye’nin en uzman ve tecrübeli jürilerinin önderliğinde Türkiye’de oluşturulan başarılı internet e-dönüşüm çalışmalarını değerlendirmeyi hedeflemektedir.

Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması’nda aşağıdaki 10 farklı kategoride ödül verilmektedir. Her kategoride ilk üçe girenler belirlenerek sertifikaları verilirken, 1. olan en iyi e-dönüşüm çözümü ödül töreninde ödülünü almaktadır.

e-ik, e-finans, e-pazarlama, e-haber, e-eğitim, e-tr, e-iletişim, e-ticaret, e-hizmet, e-sağlık

Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışması’nda, jüri değerlendirmesinin yanı sıra, halk oylaması da değerlendirmeye katılmaktadır. Böylece etkinliğe, her seviyeden, daha büyük bir internet kullanıcısının aktif olarak katılması sağlanmaktadır.

Yarışmaya başvurular 16 Ekim 2009 tarihine kadar devam edecek. 2 elemeli Jüri değerlendirmesi 13 Kasım 2009 tarihinde tamamlanacak ama halk oylaması Ödül gecesinden 1 gün öncesi, 19 Kasım 2009 tarihine kadar devam edecek. 20 Kasım 2009 tarihinde ödüller sahiplerini bulacak. Yarışma ile ilgili her türlü bilgi için www.bilisimyildizlari.com adresini ziyaret edebilirsiniz.