Türkiye’ nin En Başarılı Yerli ve Milli/Özgün Projelerinin Yarıştığı

9. Bilişim Yıldızları Proje Yarışmasında

Ödüller Sahiplerini Buldu.

TBD İstanbul Şubesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen ve birbirinden değerli projelerin yarıştığı Bilişim Yıldızları Yerli ve Milli/Özgün Projeler Yarışması 9 Aralık Perşembe gecesi Dalyan Club’ de düzenlenen coşkulu bir törenle sahiplerini buldu. Özel Sektör, Yerel Yönetimler ve Üniversiteler kategorilerinde Türkiye’nin en iyilerinin ödüllendirildiği gecede Yerel Yönetimler Kategorisinde birincilik ve ikincilik ödüllerini İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyeti Pandemi Sonrası Trafik Yoğunluğunun Öngörülmesi Projesi ve İBS Smartus Projeleri  ile  Ödül almaya hak kazanırken 3. ödülü de Bizİzmir Projesi ile İzmir Büyükşehir Belediyesinin oldu. Özel sektör Kategorisinde ilk üç sırayı biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) ve Kart Erişim Cihazı (KEC), Berqnet Firewall ve NLab Nara EdTech Projeleri aldı. Üniversite Kategorisinde birincilik ödülünü Atılım Üniversitesi Yapay Zeka ile İşaret Dilini Farklı Dillerde Metne Çeviren Mobil Uygulama Projesi ile aldı. Yarışmamızda dört başarılı projeye de mansiyon ödülü verilmiştir.

Yarışmamıza başvuran tüm katılımcılarımıza teşekkür eder başarılı çalışmalarından dolayı tebrik ederiz.

Ülkemizde bilişim alanındaki yenilik ve gelişmeleri yakından takip eden ve bilişim kültürünün yayılmasında öncülük eden Türkiye Bilişim Derneği (TBD) 50. Yıl Etkinlikleri kapsamında TBD İstanbul Şube tarafında 2009 yılından bu yana düzenlenen ve sektörün en prstijli yarışmalarından olan Bilişim Yıldızları bu yıl “Yerli ve Milli / Özgün Proje Yarışması” temasıyla düzenlemiştir.

Yarışmanın amacı; bilişim alanında yerli ve milli / özgün proje fikrine sahip özel sektör firmaları, üniversite, teknopark, teknokent şirketleri ,Yerel Yönetimler ve STK’ların gerçekleştirmiş oldukları örnek teşkil edecek uygulamaları ortaya çıkararak geniş kitlelere tanıtmaktır. Böylelikle, bilişim sektöründe daha çok yerli ve milli / özgün proje fikirlerinin üretilmesini, gerçekleştirilmesini ve kullanımını özendirmek amaçlanmıştır.

 
ÖDÜL ALAN PROJELERİN LİSTESİ
 
ÖZEL SEKTÖR
1.   biOnay Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) ve Kart Erişim Cihazı (KEC)
2.   Berqnet Firewall
3.   NLab

YEREL YÖNETİMLER

1.   Ulaşım ve Trafik Mükemmeliyeti Pandemi Sonrası Trafik Yoğunluğunun Öngörülmesi Projesi
2.   İBS Smartus Projesi
3.   Bizİzmir Projesi

ÜNİVERSİTE
1.   Yapay Zeka ile İşaret Dilini Farklı Dillerde Metne Çeviren Mobil Uygulama

ÖZEL SEKTÖR MANSİYON ÖDÜLLERİ
Assistcam Görüntülü İhbar Destek Kayıt Hizmetleri Yazılım Sistemi
iSIM Platform
Remy ile PCR Test Talep ve Yönetim Sistemi

Tavsiye edilen Makaleler